Žygis „Lietuva – piliakalnių kraštas“

Truskavos pagrindinės mokyklos mokinių grupelė, nepabūgusi apsiniaukusio dangaus, dalyvavo pėsčiųjų orientaciniame žygyje  „Lietuva – piliakalnių kraštas“, kurį organizavo istorijos mokytojas Dainius Drumžlys. 2017 paskelbti Piliakalnių  metais, šis žygis skirtas Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti,   skatinant mokinius prasmingai, aktyviai keliauti, įamžinti pačias netikėčiausias žygio į piliakalnį akimirkas. Taigi, aplankėme, tiksliau miške suradome, Šukionių piliakalnį. Piliakalnyje 1372 m. rugpjūčio antroje pusėje įrengta Livonijos ordino kariuomenės nusiaubto Šukionių kaimo slėptuvė. Taip pat  aplankėme Anciškio ir Pausluojo dvarus, Anciškio bažnyčią. Įveikę 22 kilometrus pasiekėme Juodžio ežerą Panevėžio rajone, šalia Vadoklių gyvenvietės. Įsirengę stovyklą, užsikūrėme laužą, išsikepėme dešrelių, atsigėrėme karštos arbatos ir ilgai vakarojome laužo šviesoje dalindamiesi žygio įspūdžiais.

Žygio akimirkos