7 klasės mokinių matematikos – technologijų projektas „Simetrija lietuvių liaudies raštuose“

Vasario mėnesį  septintokai  per matematikos pamokas susipažino su simetrijos sąvoka. Išmoko brėžti simetriškas figūras tiesės bei taško atžvilgiu. Ieškojo simetrijos pavyzdžių gamtoje, architektūroje, gyvūnuose, augaluose, dailėje, tautiniuose kostiumuose, juostose. Patys kūrė mozaikas, įvairius raštus.

Per technologijų pamokas mokiniai pritaikė savo turimas žinias lietuvių liaudies raštams kurti ir vėliau išsiuvinėti ant jų pačių pasiūtų maišelių. Berniukai simetriją pritaikė kurdami žvakides, saulutes. Prieš atlikdami darbą, ir berniukai, ir mergaitės pirmiausiai pasidarė eskizus, kuriuose atvaizdavo simetriškas figūras bei detales.

Vėliau visi pasidžiaugėme savo darbais surengdami parodėlę.