Adventinė popietė

Artėjant gražiausioms metų šventėms Truskavos pagrindinėje mokykloje rengėme adventinę popietę, į kurią kvietėme mokinių tėvus, visus mūsų bendruomenės narius. Norėjome drauge pasidžiaugti šv. Kalėdų laukimu, prisimini, kaip advento metu elgdavosi mūsų senoliai, nuoširdžiai pabendrauti, nesprendžiant jokių problemų. Džiaugiamės, kad atvyko nemažai mamų, neaplenkė ir kai kurie tėčiai. Atvyko visa Trumpickų šeima, mokyklos tarybos pirmininkė I. Pupininkienė su vyru, Truskavos bendruomenės pirmininkė L. Silevičienė. Mūsų popietėje svečiavosi Truskavos parapijos klebonas A. Vogulis, kuris paaiškino krikščioniškąją Advento prasmę, pasidalino savo patirtimi.

Po šiltų direktorės sveikinimo žodžių penktokai, papasakojo, ką adventiniu laikotarpiu žmonės veikdavo senovėje, priminė mūsų etnokultūros tyrinėtojų minimus žaidimus, papročius. Mokiniams pasiruošti padėjo mokytoja L. Zagurskienė. Popietėje skambėjo melodijos, atliekamos mokytojų D. Karalienės ir S. Bolisienės, Advento prasmę aiškino ir giedojo tikybos mokytoja G. Kutinskienė. Visi popietės dalyviai buvo aktyvūs kalėdiniame protų mūšyje. Šiam žaidimui užduotis parinko ir vadovavo mokytojas A. Pankratjevas. Komandų dalyviai pakankamai išradingai atliko užduotis, bet nugalėtojai buvo visi. Šiltai pabendravome prie arbatos puodelio ir saldumynų stalo. Manome, kad gerumo, šilumos, meilės kiekvienam iš mūsų niekada nebus per daug, nes gerumas ir atlaidumas yra vienijanti jėga. Viliamės, kad adventinė popietė taps mokyklos bendruomenės tradicija.