Akcija Pasaulinei psichikos sveikatos dienai minėti

Jau penkiolikti metai Pasaulinė sveikatos organizacija spalio 10 d. kviečia minėti Psichikos sveikatos dieną. Šių metų pagrindinė žinutė: dirbkime kartu, kad sustabdytume savižudybę. Savižudybė – pagrindinis rodiklis, parodantis kokia iš tiesų yra visuomenės psichikos sveikata. Remiantis PSO statistika, kas 40 sekundžių pasaulyje miršta žmogus, pakėlęs prieš save ranką.

Šios akcijos tikslas:

  • gilinti suvokimą, kad savižudybė yra globalaus masto problema;
  • sužinoti , kad savižudybę galima sustabdyti;
  • mažinti stigmą, būdingą šiam reiškiniui:  apie tai nėra gėdinga, o būtina kalbėti;
  • leisti suprasti besikankinantiems žmonėms, kad jie ne vieniši.

Mokyklos psichologė pakvietė visus 5-10 kl. mokinius prisidėti prie šios kilnios akcijos. Kiekviena klasė gavo plakatus su liūdnu, vienišu žmogumi, kuris galbūt planuoja savižudybę. Pagrindinė užduotis – atrasti paguodos ar vilties teikiančius žodžius ir juos užrašyti. Mokiniai aktyviai pildė plakatus, vėliau vieni kitiems pristatė. Psichologė trumpai papasakojo, kas yra gera psichinė sveikata, kokiomis savybėmis pasižymi sveika asmenybė ir priminė, kad nepaisant to, kiekvienas mūsų per savo gyvenimą patiriame mažesnes ar didesnes dvasines krizes, tačiau svarbu prisiminti, kad esame ne vieni ir kad reikia apie tai kalbėti.

 Tokiu būdu mes visi prisidėjome prie šios dienos 40 sekundžių akcijos, sužadinę savo jautrumą sau ir savo aplinkai, prisiminę, jog geri socialiniai ryšiai yra geros psichikos sveikatos požymis.

Psichologė Nomeda Ulickienė