Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 11 d. mokykloje vyko kasmet inicijuojama pilietinės iniciatyvos akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta prisiminti 1991 metų sausio įvykius bei kartu pasidžiaugti apginta Lietuvos laisve. Mokyklos languose sušvito šimtai žvakelių, tarsi ženklas, jog mes, mokyklos bendruomenė, esame kartu su tais, kurie tą naktį paaukojo savo gyvybę, su visais tą naktį buvusiais prie televizijos bokšto, LRT, Seimo rūmų ir iškovojusiais laisvę. Žvakelių šviesa paskelbė – mes nepamiršome, kodėl esame laisvi… Akcija prasidėjo aštuntą valandą ryto. Languose dešimčiai minučių buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakelės. Mokiniai ir mokytojai tylos minute pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus. Mokytojai dalijosi savo prisiminimais apie kruvinuosius sausio įvykius, mokiniai pasakojo, ką jiems yra perdavę tėvai ir seneliai. Klasėse vyko istorijos pamokos, kuriose archyvine medžiaga prisiminta, vienybės ir laisvės siekio vedinų Lietuvos piliečių pasiekta istorinė pergalė.

Istorijos mokytojas Dainius Drumžlys