„Be pykčio 2017“

„Be pykčio“ Truskavoje: iššūkį vaikinams metusios mergaitės ir Tonio anglų kalbos pamokėlė

 

Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo organizuojamas krepšinio turnyras 3 prieš 3 „Be pykčio“ užsuko jau į trečiąją rajono mokyklą. Šįsyk klubo atstovai lankėsi Truskavos pagrindinėje mokykloje, kurioje mokslus kremta 112 vaikų.
Šiltai krepšininkus priėmusi Truskavos mokyklos bendruomenė turėjo paruošusi ir staigmenų – iš keturių ant parketo besivaržiusių komandų vieną sudarė tik merginos, o jauniausiasis turnyro dalyvis buvo penktokas.
Vis tik turnyre triumfavo ir savo mokyklą projekto „Be pykčio“ finaliniame etape, 8-10 klasių kategorijoje atstovaus „Žvėrys“ – Truskavos pagrindinės mokyklos devintokai Tomas Šidlauskis, Vaidas Rašimas ir Svajūnas Pelenis.
Kamuolį nuo vidurio linijos pirmuoju bandymu tiksliai į krepšį paleidusios „taikliosios rankelės“ savininkas – Dominykas Nemanis, ir pernai savo mokyklą atstovavęs turnyro „Be pykčio“ snaiperių konkurse.
Laukė nuo mokslo metų pradžios
„Jeigu pernai man reikėjo kviesti kiekvieną vaiką dalyvauti šiame turnyre, paskirstyti, kas kurioje komandoje žais, tai šiemet vaikai patys viską suorganizavo. Na, tik merginas reikėjo šiek tiek paskatinti, nes jos – labai nedrąsios (juokiasi). Bet malonu, kad merginos nepabūgo šio iššūkio. Reikia populiarinti ir mergaičių krepšinį, – geros nuotaikos renginio metu nestokojo Truskavos pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Giedrius Šilkaitis. – Po pasisekusio renginio praėjusiais metais, šiemet, jau antrą kartą vykstančiame turnyre vaikai labai norėjo dalyvauti. Nuo mokslo metų pradžios ėjo ir klausė kada „Nevėžis“ atvyks ir kokie krepšininkai apsilankys pas mus.“

Mano mylimiausias „nevėžietis“ – Jermaine Love. Kodėl? Nes labai gerai žaidžia krepšinį! (Karolina, 7 klasė)

S. Kymantą sutiko kaip pasiilgtą draugą
Šiemet į Truskavą atvyko komandos naujokas, legionierius iš Kroatijos Toni Prostranas bei vidurio puolėjas Simonas Kymantas. Reikėtų pažymėti, kad „Nevėžio“ aukštaūgis šioje mokykloje lankėsi ir pernai. 213 cm ūgio žaidėjas juokauja, kad Truskavoje vis dar yra vaikų, nežinančių, koks jo ūgis. „Vaikai, kaip ir pernai – labai linksmi ir smagūs. Buvo daug moksleivių, kurie mane prisiminė iš praėjusio sezono, kurie su manimi sveikinosi, kaip su geru draugu. Sakė: „Smagu, kad atvažiavot“, „tu man labai patinki, ir Prostranas man patinka“, vadinasi, žino „Nevėžį“ ir komandos žaidėjų pavardes.
Tiesa, Truskavoje, kaip ir visur kitur, nuolat atsiranda naujų vaikų, kurie kiek mažiau su mumis susipažinę, kuriems viskas įdomu, tarkime, kodėl yra ir namų, ir išvykos rungtynės. Kai kurie klausė, ar ir jis (Toni Prostran – red. past.) yra krepšininkas, kad toks mažas“, – juokėsi S. Kymantas.
Paklaustas, ar šiemet Truskavos pagrindinėje be to, kad žaidžia ir merginos, buvo kas nors kitaip, aukštaūgis pridūrė: „Pernai man pačiam teko šnekinti vaikus, o šįsyk jie patys labai drąsiai ėjo ir daug ko klausė. Na o labiausiai, vis tik, džiugina tai, kad čia pastebimai pagerėjo krepšinio kokybė.“

Man žiauriai pasisekė, nes šiandien į Truskavą atvažiavo mano favoritas – T. Prostranas! (Aurimas, 8 klasė)

Lankosi kiekvienose rungtynėse
G. Šilkaitis, paklaustas, ar moksleiviai džiaugėsi jau antrąjį kartą savo sporto salėje išvydę S. Kymantą, neabejojo – šis žaidėjas Truskavoje labai mylimas. „Visai neseniai, gruodžio mėnesį, kaip tik grįžinėjome su vaikais namo po „Nevėžio“ rungtynių Kėdainių arenoje. Viena mergaitė prasitarė: „Aš dar kovo mėnesį, beveik prieš metus, parašiau Simonui Kymantui žinutę į „Facebook“, bet jis man iki šiol neatrašė“. O aš jai ir sakau: „Pagalvok, Simui turbūt rašo labai daug merginų, jeigu jis kiekvienai atrašinės, kada spės žaisti krepšinį?“ – juokėsi kūno kultūros mokytojas.
Anot jo, beveik dvi dešimtys Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo Truskavos moksleiviams skirtų abonementų į viso sezono komandos namų rungtynes nuolat vaikšto iš vienų rankų į kitas. „Yra tokių vaikų, kurie nepraleidžia nė vienų rungtynių. Net ir savaitgaliais demonstruoja didelį norą važiuoti į Kėdainius ir gyvai stebėti „Nevėžio“ žaidimą. O kiti dalijasi: „Tu buvai anąkart, dabar važiuosiu aš“.
Krepšininkų laukdavęs savo mokykloje
„Nevėžio“ legionierius, Truskavos pagrindinės mokyklos moksleivių anglų kalba formuluotais klausimais apipiltas Toni Prostranas kantriai atsakinėjo kiekvienam. Žaidėjas visad labai šiltai bendrauja su komandos sirgaliais.
„Tiek visoje Kroatijoje, tiek mano gimtajame mieste Zadare, krepšinis yra sportas numeris vienas. Kai žaidžiau savo miesto komandoje, mes kone kiekvieną savaitę lankėmės mokyklose, kviesdavome moksleivius atvykti į mūsų rungtynes, kartu su jais rengdavome ir savo treniruotes.
Tai labai svarbu, nes vaikai atvyksta mūsų palaikyti į areną, o kuomet mus sutinka ir savo mokykloje, tai jiems yra puiki patirtis. Svarbu parodyti, kaip treniruojamės, bendrauti su jais, dalyti patarimus, kaip elgtis treniruočių procese, kaip žaisti krepšinį“, – pasakojo legionierius.

Iš visos „Nevėžio“ komandos man labiausiai patinka Arminas Kelmelis. Jis – pats gražiausias! Ir kai tik išeina į aikštelę, pataiko daug metimų. (Kesmina, 9 klasė)

Dvidešimt penkerių metų žaidėjas tikina iki šiol puikiai prisimenantis, ką jam pačiam reikšdavo sulaukti sportininkų savoje mokykloje. „Prieš daugelį metų aš pats buvau tokioje pačioje padėtyje, kaip ir mokyklų, kurias šiame sezone lankome, auklėtiniai. Laukdavau pas mus atvykstančių profesionalių krepšininkų, naktį prieš jiems atvažiuojant, sunkiai užmigdavau, nes žinodavau, kad jau kitą dieną išvysiu savo mėgstamiausius krepšininkus, savo idealus, – kalbėjo T. Prostranas. – Dabar esu kitoje barikadų pusėje. Norisi parodyti vaikams, kad jeigu jie turi svajonę, nori žaisti krepšinį, ir stipriai dėl to stengiasi, o svarbiausia – besistengdami mėgaujasi krepšiniu, jie gali pasiekti bet kurią savo svajonę ir vieną dieną netgi žaisti pagrindinėje šalies krepšinio komandoje.“
Paklaustas, ar būtų malonu sužinoti, kad kažkam būtent jis ir yra idealas, T. Prostranas neslepia – tai jį labai pamalonintų: „Juk dėl to mes ir žaidžiame šį žaidimą.“

Labai mėgstu T. Prostraną. Jis – puikus įžaidėjas, o juk nuo įžaidėjo ir priklauso visos komandos sėkmė. (G. Šilkaitis)

Maratonas prasideda
Antrąjį sezoną pradedančiame, pagarbų elgesį aikštelėje skatinančiame Kėdainių „Nevėžio“ projekte, kuriame bet kuris dalyvis gali būti diskvalifikuojamas už keiksmažodį, priešingai nei praėjusiame sezone, dalyvaus ir miesto mokyklų auklėtiniai.
Pirmasis etapas vyks Kėdainių miesto ir kaimo mokyklose gruodžio-balandžio mėnesiais. Finaliniame etape dalyvaus kiekvienoje miesto ir rajono mokykloje triumfavusi komanda.
Turnyras vyksta dviejose klasių kategorijose: 8–10 ir 11–12 klasių.
Jau rytoj „Nevėžio“ delegacija vyksta į Kėdainių J. Paukštelio progimnaziją.

kknevezis.lt informacija

Turnyro nuotraukų galerija