„Be pykčio“ Truskavoje: D. Gvezdausko bendraklasis ir „Žalgirio“ triumfas

Kėdainių „Nevėžio“ klubo nariai lankėsi Truskavos (Kėdainių r.) pagrindinėje mokykloje, kur paaiškėjo jau trečioji rajono mokyklų krepšinio turnyro 3 prieš 3 „Be pykčio“ komanda, finalinėje kovoje Kėdainių arenoje susigrumsianti su kitomis pajėgiausiomis rajono mokyklų komandomis.

Truskavos pagrindinės mokyklos čempionais tapo „Žalgiriu“ pasivadinusio trejetuko nariai, nė karto nesuklupę aštuntaklasiai Dominykas Nemanis, Tomas Šildauskis ir Vaidas Rašimas. Už jų nugarų liko Truskavos mokyklos trejetukai: „Nevėžis“, „Lietuvos rytas“ ir „Spurs“. Krepšinio turnyro eigą stebėjo Kėdainių „Nevėžio“ vidurio puolėjas Simonas Kymantas, o tuo metu jo komandos, įžaidėjas Aidas Viskontas teisėjavo rungtynėms.

„Nevėžio“ komandai palinkėčiau daugiau taiklių tritaškių, nes jų labai trūksta. Geriau pagalvojus, trūksta ir dėjimų, bet tritaškių – labiau.“ (Kesmina, 8 klasė)

Pavyzdys moksleiviams – D. Gvezdauskas

„Dešimt metų mokiausi čia, Truskavoje. Paskutines dvi klases – vienuoliktą ir dvyliktą – užbaigiau Kaune, Salomėjos Nėries vidurinėje – sportininkų mokykloje, tam, kad galėčiau rimtai žaisti krepšinį. Paralelinėje klasėje mokėsi „Nevėžio“ gynėjas Darius Gvezdauskas, treniruodavomės kartu. Jis tau tada puikiai mėtė tritaškius, t. y. „trajakėlius“, kaip sakydavo pats. Matėsi, kad iš jo išaugs aukšto meistriškumo krepšininkas“, – pasakoja Truskavos pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Giedrius Šilkaitis.

„Linkėjimai D. Gvezdauskui!…“ (G. Šilkaitis)

Pasirodo, kad Truskavoje mokytojaujantis G. Šilkaitis ir pats nebuvo iš kelmo spirtas. „Žaidžiau tikrai neblogai. Darius manęs klausdavo, kodėl aš neinu į atrankas, kodėl nebandau prasimušti kur nors aukščiau. Tačiau buvau nedrąsus, galvojau: „Ką aš ten veiksiu?“. Pabijojau…

Vaikai, besimokantys Truskavos pagrindinėje mokykloje, yra labai sportiški. Ypač – aštuntaklasiai. Jie domisi įvairiomis sporto šakomis. Tik kartais jiems ima trūkti užsispyrimo ir noro. Tuomet savo mokiniams aš primenu: „Matot, D. Gvezdauskas treniravosi, siekė savo svajonės, ėjo toliau ir turi, kuo didžiuotis, o aš pabijojau ir sustojau“, – šypteli G. Šilkaitis.

Anot jo, kaimo vaikai kur kas nuoširdesni už miesto vaikus. Be to, Truskavos pagrindinės mokyklos moksleiviai – dar ir dideli Kėdainių „Nevėžio“ fanai: jie žino, kokios rungtynės buvo, ir klausia, kurie mokiniai keliaus į kitas namų rungtynes palaikyti Kėdainių krepšinio komandos. „Dalyvaujame Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo organizuojamame projekte „Stebėk krepšinį blaiviomis akimis“, turime tam tikrą abonementų skaičių ir su moksleiviais vykstame į visas ekipos rungtynes“, – priduria kūno kultūros mokytojas ir prasitaria, kad jam yra tekę rungtyniauti ir su vyriausiojo Kėdainių „Nevėžio“ trenerio Ramūno Cvirkos sūnumi bei ekipos aukštaūgiu Mindaugu Kupšu, kai šis kurį laiką sportavo Kauno „Snaiperio“ krepšinio mokykloje, kurioje žaidė ir G. Šilkaitis.

„Kai „Nevėžis“ pralaimi, būna šiek tiek apmaudu, tačiau savo mylimą komandą palaikyti reikia visada, net jei ji ir pralaimi.“ (Deimantė, 9 klasė)

Draugiškoje partijoje – „Nevėžio“ triumfas

„Tiesą pasakius, labai norėčiau sugrįžti į mokyklą. Prisiminimai iš jos – puikūs ir labai šilti. Šiemet sukanka lygiai dešimt metų nuo tos dienos, kai baigiau mokyklą. Man prireikė daug metų, kad suprasčiau, kaip gera, visgi, būdavo joje – geriausios mintys ateina po laiko. Kai Truskavos pagrindinės mokyklos moksleiviams sueis tiek metų, kiek man, jie irgi supras, kad mokykla, klasės draugai, pamokos – didelis turtas, – neabejoja Kėdainių „Nevėžio“ įžaidėjas A. Viskontas. – Kai aš mokiausi, tokių akcijų, kurių metų krepšininkai atvyktų į mokyklą, nebuvo. Jos išpopuliarėjo tik per keletą pastarųjų metų, ir tuo aš labai džiaugiuosi. Šitokie renginiai yra labai sveikintini, kadangi lankydamiesi mokyklose, bendraudami su vaikais, galime padėti krepšinį pamilti vaikui, kuris, iš dalies ir mūsų dėka, užaugs profesionalus krepšininkas, gal net būsimas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narys. Ateities karjeros pamatai yra klojami dar mokykliniame suole.“

„Man labai patiko Saah Nimley. Gaila, kad jis išvyko. Tikiuosi, jog jis dar sugrįš į „Nevėžį“.“ (Aurimas, 7 klasė)

„Rajono vaikai neturi galimybės pamatyti ir nuveikti tiek daug, kiek miesto vaikai. Truskaviškiams mūsų apsilankymas mokykloje tikrai labai patiko. Smagu buvo ir mums patiems, o renginio pabaigoje Truskavos mokykloje 3 prieš 3 turnyrą „Be pykčio“ nugalėjusiai „Žalgirio“ komandai netgi metėme iššūkį ir pasiūlėme sužaisti draugišką krepšinio partiją. Sunkiai, tačiau laimėjome. Tikrai nepasidavinėjome. Jokių pasidavimų negali būti, o tai užsijuoks visas Kėdainių rajonas“, – kvatojo Kėdainių „Nevėžio“ aukštaūgis S. Kymantas.

Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai juokavo, kad „Nevėžis“ triumfavo bent jau draugiškoje krepšinio partijoje.

„Linkiu, kad „Nevėžis“ niekada nepasiduotų ir visada tik laimėtų.“ (Gabija, 7 klasė)

Už Kėdainių „Nevėžį“ – visa širdimi

„Esu visa širdimi už Kėdainių „Nevėžį“. LKL‘e palaikau tik silpnesnes komandas. Kai silpnesnė komanda laimi prieš stipresnę, ji įrodo, kad kamuolys yra apvalus. Esu ir už tai, kad tokių krepšinio turnyrų, kaip Kėdainių „Nevėžio“ turnyras „Be pykčio“, vyktų kuo daugiau. Kiekvienam iš mūsų būtina iš savo kalbos išbraukti keiksmažodžius, nes labai nemalonu, kuomet arenoje, pilnoje vaikų, už nugaros girdisi keiksmažodžiai, skriejantys į teisėjų ar žaidėjų pusę. Pykčiui išreikšti yra ir kitų žodžių.
Sveikintina ir tai, kad Kėdainių arena „Nevėžio“ rungtynių metu atsisakė prekybos alkoholiu. Pradžioje daug kas skeptiškai vertino tokį klubo sprendimą, o aš visiškai sutikau ir sutinku su klubo pozicija šiuo klausimu“, – pasakojo G. Šilkaitis.

Finale susigrums ir toliašaudė artilerija

Be geriausių rajono mokyklų krepšinio komandų finaliniame etape kovo mėnesį Kėdainių arenoje susitiks ir taikliausiai iš aikštės vidurio mėtę moksleiviai. Pirmojoje mokykloje į taikliausiųjų gretas pateko broliai Vytautas ir Gvidas Ribikauskai, Labūnavos pagrindinėje mokykloje iš aikštelės vidurio krepšį taikliausiai atakavo Modestas Rupšys, Truskavoje – Mindaugas Steberiokas ir Dominykas Nemanis.

Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamame kaimo mokyklų moksleivių krepšinio turnyre „Be pykčio“ susirungs aštuonių Kėdainių rajono kaimų mokyklos, dalyvaujančios projekte „Žiūrėk krepšinį blaiviomis akimis“.

Dviejų amžiaus grupių (8-10 ir 11-12 kl.) nugalėtojai mokyklose keliauja į finalinį etapą Kėdainių arenoje kovo mėnesį, kuriame varžysis su geriausiomis kitų Kėdainių rajono mokyklų komandomis dėl pagrindinio prizo – pažintinės-pramoginės išvykos.

Turnyro tikslas – ugdyti kultūringą ir pagarbų elgesį sporto rungtynėse, o už bent vieną keiksmažodį varžybų organizatoriai turi teisę diskvalifikuoti žaidėjus arba visą komandą.

Turnyro partneriai – Kėdainių sporto centras, Kėdainių rajono savivaldybės sporto ir turizmo skyrius, Kėdainių visuomenės sveikatos biuras, rėmėjai – UAB „Jurasta“, picerija „Super pizza“ ir  UAB „Pelėdos baldai“.

Nuotraukas iš turnyro Truskavoje rasite paspaude ČIA.

Jau poryt, ketvirtadienį, savąją krepšinio šventę mokykloje surengs Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos bendruomenė.

– Ar Kretinga tokio pat dydžio kaip ir Truskava? (S. Kymantas klausia A. Viskonto)

– (A. Viskontas susiraukia) Ne, Kretinga daug didesnė!…

– Ane?… O man pasirodė kitaip. Teko rungtyniauti Palangoje, ten važiavom pro Kretingą, tavo mieste mačiau tik pagrindinę gatvę ir parduotuvę…

www.kknevezis.lt informacija