Integruota Europos kalbų diena mokykloje

Europos kalbų diena – rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Pirmą kartą švęsta 2001 m. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Tą dieną Truskavos pagrindinėje mokykloje  vyko netradicinė ugdymosi diena, skirta paminėti Europos kalbų dieną. Tikslas: turtinti mokinių suvokimą apie Europos lingvistiką ir kultūrinę įvairovę. Visos klasės  buvo pasirinkusios vieną  Europos šalį ir  turėjo paruošti plakatą, kuriame  atsispindėjo tos dienos  pamokų temos. Priešmokyklinukai mokėsi rusų kalbos, piešė mūsų kaimyninės valstybės vėliavą, pirmokai gamino skaičius ir juos skaičiavo angliškai, antrokai kartu su trečiokais skaitė pasakas ir jas iliustravo, ketvirtokai mokėsi prancūzų kalbos, penktokai kartu su šeštokais domėjosi ispaniškais žodžiais, Ispanijos gamta ir gyvūnais, septintokai kalbėjo vokiškai, devintokai kūrė plakatą apie Italiją,  o vyriausi mūsų mokyklos mokiniai dešimtokai  kūrė eilėraščius apie Nyderlandų geografiją. Po integruos dienos  pamokų visos klasės turėjo pristatyti savo darbus, ko išmoko ir ką naujo sužinojo apie Europos šalis bei jų kalbas.

                                                                 Anglų kalbos mokytoja Vaiva Kotinskienė

no images were found