Integruota matematikos ir dailės pamoka

Šiandien buvo pati blogiausia diena.
Ir nebandyk manęs įtikinti, kad
Kiekviena diena neša kažką gera.
Ir jeigu geriau įsižiūrėsi,
Pasaulis yra blogai sutvarkytas
Net jeigu
Gėris kartais nugali
Laimė ilgai netrunka
Ir netiesa, kad
Viskas gimsta mintyse bei širdyje
Nes
Tikrą laimę pasiekti įmanoma
Tik jeigu aplinka yra gera
Netiesa, kad gėris egzistuoja
Aš nieko negaliu pakeisti
Ir niekada neišgirsi, kad sakyčiau
Šiandien buvo gera diena.

                      Žmogaus gyvenime, literatūroje galima rasti simetrijos pavyzdžių. Tokių pavyzdžių ieškojo ir septintokai vasario  4 dieną vykusioje integruotoje matematikos – dailės pamokoje „Simetrija. Kompozicijos iš simetriškų raidžių kūrimas“. Prisiminę simetriją tiesės ir taško  atžvilgiu, mokiniai ieškojo simetriškų kūnų pavyzdžių gamtoje, mene, architektūroje, amatuose ir juos supančioje aplinkoje. Simetriją galima rasti ir muzikoje, ir literatūroje, ir net žmonių poelgiuose. Įvairiuose paveikslėliuose nurodė galimas simetrijos ašis arba simetrijos tašką. Duotuose žodžiuose nurodė simetriškas raides ir braižė jų simetrijos ašis. Mokiniai ieškojo simetriškų raidžių abėcėlėje ir iš jų kūrė kompozicijas įvairiu šriftu.

Matematikos mokytoja Margarita Žižiūnienė, dailės mokytoja Rima Miliūnienė