Kaip pradinukai ir priešmokyklinukai ,,vienu šūviu du zuikius nušovė“

Smagu mokykloje, bet dar smagiau mokytis keliaujant. Siekdami projekto ,,Augink, rūpinkis ir mylėk“ tikslų ir tęsdami tradiciją su Velykų papročiais susipažinti vis kitoje aplinkoje, sumanėme net į Ignalinos rajone esantį ,,Paukščių kaimą“ nuvykti.
…O ten mūsų laukė svetingi sodybos šeimininkai. Akimirksniu įsitraukėme į Šv. Velykoms skirtą programą: susipažinome su Velykų papročiais, marginome kiaušinius vašku, kalbėdamiesi apie tradicinių lietuviams spalvų ir simbolių reikšmę. Jaukioje troboje pasivaišinę pačių ant laužo didžiulėje keptuvėje keptais ,,piratakiais“ leidomės paukščių ūkio apžiūrėti, kad nebūtų gėda prisipažinti, jog anties nuo žąsies neskiriame. Šeimininkė papasakojo apie skirtingas naminių paukščių rūšis, leido juos palesinti, parodė kiaušinių kolekciją. Palyginome didžiausio pasaulyje paukščio-stručio ir putpelės kiaušinių dydį. Aplankėme sodyboje įrengtą didžiulį lizdą. Susipažinome su kitais sodybos gyventojais asilu, avimis, ožkomis, triušiais.
Iš sodybos išvykome pilnomis kišenėmis plunksnų, krepšiu margučių ir didžiuliu ,,krepšiu“ žinių ir įspūdžių. Džiaugiamės turintys galimybę dalyvauti šiame projekte bei esame dėkingi tėveliams ir ūkininkui V. Ivanauskui už paramą, o projekto rengėjams už gausias dovanėles kiekvienam mokiniui. Ir tai – dar tik veiklos pradžia!!!

D. Ivanauskienė

Akimirkos iš išvykos į paukščių kaimą