„Kėdainiai – Mikalojaus Daukšos ir Česlovo Milošo žemė“

Kovo 7 dieną 8 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo pamokoje Kėdainių krašto muziejuje tema „Kėdainiai – Mikalojaus Daukšos ir Česlovo Milošo žemė“.

Pamokoje lektorė pasakojo apie M. Daukšos veiklą, Radvilų indėlį į krašto kultūrą, nes XVII a. Kėdainiams yra aukso amžius. Išgirdo pasakojimą apie K. Binkio gyvenimo laikotarpį Kalnaberžės dvare. Mokiniai vartė J. Paukštelio knygas rašytojo memorialiniame  kambaryje. Įdomu tai, kad rašytojas laikėsi griežtos dienotvarkės ir eidavo miegoti 8 val. 30 minučių,  labai mėgo pienes dėl jų „parašiutų“ grožio. Sužinojo apie M. Katkų – „Balanos gadynės“ autorių, Č. Milošo  meilę Lietuvai – „mitų ir poezijos žemei“.

Mokiniai patys aktyviai dalyvavo programoje: persirengę atitinkamo laikotarpio rūmų damų, ponų rūbais, įsikūniję į kūrinių personažus, turėjo atlikti užduotis įvairiose muziejaus erdvėse.

no images were found