Naujausi įrašai

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena baisias rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Veltui nuėjo rusų pastangos įpiršti valdžios leidžiamas knygas, spausdintas rusiškomis raidėmis. Knygnešiai padarė neįkainojamą darbą nešdami lietuviškus leidinius, spausdintus Prūsijoje. Šią dieną nusprendėme paminėti ir mes, mokiniai. Devintokai ir dešimtokai rinkosi į virtualią Literatūrinę viktoriną, kurios metu prisiminėme žymius Lietuvos ir pasaulio rašytojus ir jų knygas, pakartojome įgytas žinias apie literatūros rūšis bei žanrus, plačiau prisilietėme prie tautosakos. Mokiniai buvo labai aktyvūs, iš dešimtokų norisi paminėti Rytį (surinko daugiausiai taškų), Lauryną ir Matą, o iš devintokų – Liną. Džiugu, kad mūsų mokyklos mokiniai žingeidūs ir aktyvūs, kad išbando save įvairiuose konkursuose ir kitokiose veiklose.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ligita Zagurskienė

 1. Nuotolinis edukacinis užsiėmimas laikrodžių muziejuje Parašykite komentarą
 2. Informuojame Parašykite komentarą
 3. Su Motinos diena, mielos mamos! Parašykite komentarą
 4. Virtuali literatūros – istorijos pamoka muziejuje Parašykite komentarą
 5. Švari aplinka – švarus žmogus Parašykite komentarą
 6. Parašykite komentarą
 7. Atnaujinta profilaktinio mokinių ir mokyklų darbuotojų testavimo tvarka Parašykite komentarą
 8. Kviečiame mokytis! Parašykite komentarą
 9. Nuotolinis edukacinis užsiėmimas Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje „Grafikos labirintai“ Parašykite komentarą
 10. 5 – 6 klasių mokinių dailaus rašto konkursas „Rašau“ Parašykite komentarą
 11. Lietuvių kalbos dienų paroda Parašykite komentarą
 12. Pavasaris ateina… Žemės dienos atgarsiai Parašykite komentarą
 13. Dėl 1,2 proc. GPM skyrimo Parašykite komentarą
 14. Šaukšto drožyba – tai skulptoriaus pradžiamokslis Parašykite komentarą
 15. Tuberkuliozės diena Parašykite komentarą
 16. Pavasario atostogos Parašykite komentarą
 17. Parašykite komentarą
 18. Paminėta Pasaulinė vandens diena Parašykite komentarą
 19. Truskavos pagrindinės mokyklos mokinių tarybos kovo mėnesio iššūkis Parašykite komentarą