Literatūrinė – edukacinė pamoka ,,Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilys”

Priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinukai pamokos metu netradiciškai įžengė į LDK laikus: mokinius pasitiko vedėjas – metraštininkas, pasisveikinęs  trumpa eiliuota įžanga, suskirstė vaikus  į grupeles. Pamokos  dalyviai  susipažino su pilių reikšme ir aktualumu (kryžiuočių puolimai, turto ir gėrybių grobstymai), su pirmosiomis medinėmis pilimis ir jų ypatybėmis, ginklais, pilių gynyba, puolimo atrėmimu. Grupelės gavo užduotį –  ant išdalintų maketų iš modelino  sukurti savo pilis: nulipdyti  pilies sienas, vartus, keturis bokštus bažnyčią, vietininko namą. Pamokos pabaigoje visi dalyviai gavo po dovanėlę – klijuojamą 3D modelį ,,Gedimino pilies bokštas.”

2 klasės mokytoja Lina Barkauskienė

Akimirkos iš pamokos