Miltuota pasaka su seniu Kalėda ir jo pačia

Gruodžio 21 dieną Truskavos priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokinukai  Pakruojo dvare užsiėmė paieškomis –  senelis Kalėda pasimetė  dvaro erdvėse,  matyt, pavargo, berinkdamas dovanas mažiesiems…  O paieškos vyko labai smagiai, įdomiai: jaukioje dvaro kalvėje svetingai pasitikusi darbščioji Gaspadinė aprodė mokiniams savo ir kalvio valdas, ieškodami Kalėdos vaikai sutiko raganą, kuri sėdėjo aukštai medyje, kareivį, pagal kurio komandą ..vienas – du, hop hop” visi vieningai ,,marširavo”… Ir pagaliau, prie senovinio šulinio radę šermukšnio lazdas, jomis apsiginklavę (juk šermukšnio šakelės   –  apsauga nuo velnių ir kitų būtybių) drąsiai žengė į senovinį vėjo malūną, kur atrado senį Kalėdą. Už gražias daineles, eilėraštukus visi vaikai buvo apdovanoti meduoliais. Po visų linksmybių gaspadinės pakvietė į traktierių išgerti karštos arbatėlės  su gardžiais kūčiukais. Ir po šitokios nuostabios miltuotos pasakos visos svajonės  būtinai išsipildys, tik reikia tuo  labai tikėti…

Mok. Lina Barkauskienė

Akimirkos iš išvykos