Mokslo ir žinių dienos šventė

Rugsėjo 1-oji – mokslo ir žinių diena. Daug gėlių, daug jaunų veidų, susitikimai su per vasarą nematytais draugais, triukšmingas bendravimas, geri jausmai, jaudinantys nauji potyriai pirmokams, priešmokyklinukams.

Truskavos pagrindinė mokykla vėl plačiai atvėrė duris. Į šventę atvyko daug garbingų svečių: Truskavos parapijos klebonas, Kėdainių r. savivaldybės mero pavaduotoja N. Naujokienė, Truskavos seniūnas V. Zakaryza, Truskavos bendruomenės pirmininkė L.Silevičienė ir kt. Visi nekantriai laukė nuskambant pirmojo mokyklinio skambučio, vėl kviečiančio ir mokinius, ir mokytojus į klases. Kai kuriems tai jau įprasta naujų mokslo metų pradžia, kitiems gi – labai svarbus etapas. Ypač pirmokams, kuriems tai didelė šventė, prasidėjusi oficialiai – Lietuvos Respublikos himnu ir vėliavos iškėlimu mokyklos kieme.
Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Truskavos bažnyčioje.

Šią šventę organizavo mokyklos šeimininkai – dešimtokai. Mažiesiems buvo įteikti pirmokų pasai, pirmokų priesaikos žodžiais jie pažadėjo visada sveikinti su mokytojais, draugais, mokytis labai gerai, gerbti knygą ir suolą, o tuo tarpu dešimtokai pažadėjo juos visada užtarti jei tik kas nors juos skraiustų. Šventės pabaigoje mokiniai ir jų tėveliai susitiko su klasių auklėtojais.

no images were found