Paminėjo Žemės dieną

Kovą prasidėjo kalendorinis pavasaris, kuriuo džiaugtis kviečia vis stipriau šviečianti saulė, tirpstantis sniegas ir ore tvyrantis gaivus kvapas. tačiau pirmieji pavasario pranašai yra parskrendantys paukščiai.

Apie atėjusį pavasarį byloja parskrendančios gulbės, žąsys, gervės, pavasario pranašo vieversio čirenimas ir kitų sparnuočių giesmės. Šis laikotarpis tinkamiausias pasirūpinti sugrįžusių sparnuočių „būstu“, įkelti į medžius inkilus, išvalyti senuosius. Inkiluose paukščiai vėl suks lizdus bei perės jauniklius.

Kovo 20 d. minima Pasauline Žemės diena, astronominiu pavasariu. Tad kovo 17dieną į mokyklą pasikvietėme ornitologą Gediminą Petkų, kuris vaizdžiai papasakojo apie grįžtančius paukščius, bundančią gyvybę. Parodė atsivežtus įvairius inkilus ne tik  sparnuočiams, bet ir drugeliams, boružėlėms.

Labiausiai priešmokyklinio ugdymo vaikams ir pradinių klasių mokiniams patiko natūralioje gamtoje stebėti per teleskopą ir žiūronus prie mokyklos gyvenančius sparnuočius. O jų išties daug ir įvairių: didžioji ir mėlynoji zylės, genys, pempė, sniegenos, žvirbliai, suopis, purplelis, varnos. Atkreipėme dėmesį parke esantį gandralizdį – gal jau sugrįžo gandrai?

                                                     Priešmokyklinio ugdymo pedagogė J. Stašauskienė

Pamokos akimirkos