„Pažink XX a. Kėdainių kiną“

    Lapkričio 30 d. Mokykloje svečiavosi Kėdainių krašto kino kūrėjai V. Laumakys ir A. Morėnas – kino studijos „Mėgėjas“, gyvuojančios 55-erius metus, įkūrėjai. Svečiai pristatė projektą „Pažink XX a. Kėdainių kiną“, dalijosi prisiminimais apie 1962 m. vienos pirmųjų sovietų Lietuvoje Kėdainiuose įkurtos mėgėjiškos kino studijos „Mėgėjas“, kurios branduolį sudarė Vitolis Laumakys, Adolfas Morėnas, Nijolė Laumakienė, Algirdas Raila ir Algimantas Kalinka, veiklą.

   Studijoje buvo sukurta beveik 100 filmų, dalyvauta daugybėje prestižinių tarptautinių festivalių, parsivežta begalė apdovanojimų, iš kurių pats reikšmingiausias ir svariausias – 2014 m. „Mėgėjo“ kurtų filmų kolekcija pripažinta nacionalinės reikšmės dokumentiniu paveldu ir įrašyta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Lietuvos kino operatorių sąjunga už kūrybinio gyvenimo pasiekimus Vitolį Laumakį ir Adolfą Morėną apdovanojo prizu „Ąžuolas 2017″.

  1963–2004 m. sukurtų 61 filmo kolekcijos filmai filmuoti ant juodai baltos 16 mm pločio juostos. Juose užfiksuota sovietinė ir nepriklausomos valstybės Kėdainių miesto kasdienybė bei svarbūs to meto įvykiai. Tai nuosekli kolekcija, atspindinti mėgėjiško kino raidą, technologinius aspektus, sovietinės ir nepriklausomos Lietuvos tikrovę.

                                                                Istorijos mokytojas Dainius Drumžlys

no images were found