Pažintinė-edukacinė kelionė į Vilnių.

Lapkričio 13 d. aštuntos ir šeštos klasių mokiniai, lydimi savo auklėtojų V.Kotinskienės ir G. Šilkaičio, vyko į Vilnių, į pažintinę kelionę. Šios kelionės tikslas – padėti mokiniams ugdytis pilietinę savimonę, ugdant vertybines nuostatas, suteikiant žinių apie visuomenės ir valstybės struktūrą, pagrindines valstybės ir valdžios funkcijas, demokratines vertybes. Todėl aplankėme muitinės muziejų ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ir transporto muziejaus skyrių Vilniuje. Vėliau vykome  į televizijos bokštą.

Muitinės muziejus buvo ta vieta, kur mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir atrasti Lietuvos istoriją kitu kampu. Galėjo pamatyti filmukus ir pajausti dvasią, kurią galbūt jaučia pareigūnai, dirbantys sunkų darbą. Kiekviena ekspozicija kėlė emocijas ir leido į sukrėtimus pažvelgti kitaip.

Karo technikos ir transporto muziejuje pamatėme per šimtą Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžių, atspindinčių laikotarpį nuo 1990 metų iki šių dienų. Visus eksponatus buvo leidžiama liesti rankomis, o į kai kuriuos netgi ir įlipti. Mokiniai galėjo apžiūrėti pabūklą, katerį, motociklus, įvairią ratinę ir vikšrinę techniką: šarvuočius, „dodžus“, mažuosius visureigius, benzinvežius. Šalia grėsmingos karinės technikos buvo  ir šarvuotas „Mecedes-Benz“ markės automobilis, kuriuo važinėjo pirmasis atkurtos valstybės ginkluotojų pajėgų vadas.

Paskutinis mūsų pažintinės kelionės tikslas buvo televizijos bokštas. Pakilę į restoraną ,,Paukščių takas“ galėjome grožėtis Vilniaus vaizdu.

Kelionės tikslas pasiektas, mokiniai praplėtė Lietuvos istorijos žinias, ugdėsi pilietinę savimonę.

no images were found