Projektas „Matematika – laimėtojų mokslas“. Fizikos integruotos su robotika pamoka „Nekilnojamo skridinio konstravimas ir krovinio kėlimas nuožulniąja plokštuma.“

2019 m. balandžio 5 d. fizikos pamoka aštuntai klasei buvo kiek kitokia nei įprasta. Jos metu mokiniams teko pritaikyti robotikos būrelio metu gilintus konstravimo įgūdžius. Ši fizikos integruotos su robotika pamoka yra jau daugiau nei metus mokykloje vykdomo projekto „Matematika – laimėtojų mokslas“ dalis.

Pamokos metu turėta tikslą, jog mokiniai, išsiaiškinę nuožulniosios plokštumos matmenų įtaką krovinių kėlimui, sukonstruos nekilnojamą skridinį ir pademonstruos jo kėlimą nuožulniąja plokštuma bei išspręs 2 -3 uždavinius.

Bandymu paaiškinama,  kokią įtaką turi nuožulniosios plokštumos matmenys krovinių kėlimui. Mokiniai stebi dinamometro rodmenis, daro išvadas. Vėliau paskirstomi grupėmis ir naudodami Lego Mindstorms robotikos rinkinius, konstruoja nekilnojamą skridinį, kurį vėliau įtraukia į savo krovinio kėlimo eksperimento demonstravimą.