Projektas „Matematika – laimėtojų mokslas“. Konkursas „Matematikos magija“.

2019 m. balandžio 4 d. jungtinė 7-8 kl. mokinių komanda vyko į Šėtos gimnazijos organizuotą konkursą „Matematikos magija“, kuriame varžėsi su Šėtos bei Bukonių mokyklų mokiniais.

Konkurse, trukusiame pusantros valandos, teko rungtis atliekant šešias įtraukiančias ir įdomias užduotis. Mokinių kova prasidėjo nuo komandų emblemų ir šūkių kūrimo. Į pastarąją veiklą buvo įtraukti komandas atlydėję sirgaliai. Jiems teko atskleisti kūrybingumą ir meilę matematikai pateikiant šūkį, kuriame būtinai būtų panaudoti žodžiai „magija”, „matematika“, „keturi“, „galiu“. Vėliau vyko atkaklus protmūšis, kiekvienai komandai siekiant įrodyti tvirtesnį matematinį mąstymą, logiką ir gilesnes istorines matematikos žinias.

Konkurso organizatoriams pateikus užduotį „Raidės“, ne tik besivaržantys mokiniai, bet ir juos atlydėję mokytojai turėjo galimybę palaužyti galvas prisimenant matematikos sąvokas.

Bene didžiausio gerbėjų skaičiaus sulaukė užduotis „Virvė“. Čia teko ne tik greitai mąstyti, bet ir aktyviai veikti. Pirmoje užduoties dalyje kiekvienai komandai teko suformuoti kuo didesnį mazgą, simbolizuojantį matematines problemas, jų mastą ir kompleksiškumą. Antroje dalyje, komandoms teko apsikeisti vietomis ir išpainioti varžovų sunarpliotą mazgą. Šioje rungtyje mūsų mokyklos mokiniai pasirodė itin puikiai ir užėmė pirmąją vietą.

Paskutinė rungtis „Karpymas“ deja, nė vienai komandai nebuvo sėkminga. Gavus po vieną A4 formato lapą, mokinių buvo paprašytą jį iškarpyti taip, jog susidarytų uždara figūra, per kurią galėtų pralysti visi komandos nariai. Deja, mokiniams pritrūko šiek tiek išmonės ir didesnio bandymų skaičiaus, norint įveikti užduotį, nors visos komandos mąstė gana teisinga kryptimi. Tad paskutinėje rungtyje simboliškai nugalėjo draugystė ir visi priešininkai buvo apdovanoti lygia taškų suma.

Galutinėje taškų lentelėje Truskavos pagrindinės mokyklos septintokai ir aštuntokai drauge su Bukonių mokyklos mokiniais dalinasi garbinga antrąja konkurso vieta. Dėkojame Šėtos gimnazijai už malonų priėmimą ir smagų bei prasmingą renginį!