Projekto “ Matematika – laimėtojų mokslas“ renginys „Sukurk spalvotą robotą“

Lapkričio 12 d. aštuntokams, kurie dalyvauja projekte„ Matematika – laimėtojų mokslas“, buvo organizuotas renginys su robotikos elementais „Sukurk spalvotą robotą“. Šio renginio tikslas – dirbant grupėmis sukurti robotą panaudojant skirtingų spalvų ir dydžių konstrukcinius elementus (detales) bei užrašyti juos raidiniu reiškiniu.

Mokiniai išsiskaičiavo pirmais – trečiais, susiskirstė grupėmis, sugalvojo savo grupės vardą, konstravo robotą iš įvairių spalvų detalių. Po to užrašė savo roboto detales raidiniu reiškiniu pagal spalvas bei dydį. Pastebėjo, kad tarp šių raidinių reiškinių skaitinių verčių galima dėti lygybės ženklą. Po to grupės kapitonai traukė po kaladėlę, kad išsirinktų spalvą, pagal kurią kūrė vienos spalvos robotą. Kaip vėliau pastebėjo, iš keturių spalvų išsirinko būtent tris Lietuvos tautinės vėliavos spalvas. Viena grupė sugalvojo savo robotui vardą ir išdėjo jį iš kaladėlių. Dirbdami kartu mokiniai tobulino MM kompetencijas, kurias patys įžvelgė ir išvardijo. Taip buvo išskirtas komunikavimas, pagalbos draugui suteikimas, užduoties atlikimas laiku.

Po veiklos kiekvienas grupės narys turėjo įsivertinti savo įnašą į grupės darbą bei padėkoti draugui už jo nuopelnus. Mokiniai vienas kitam dėkojo už kūrybiškumą, pagalbą, idėjas, padrąsinimą.