Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena.

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Daugelis karų, nesutarimų, ginčų kildavo ir tebekyla būtent dėl noro apriboti ar visiškai panaikinti laisvę. Viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes, prarasdamas laisvę, asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Vergija ne tik žemina tautos vardą, bet menkina jos valią ir dvasią. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas.

Kaip ir kasmet, sausio 13-ąją, Truskavos pagrindinė mokykla dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Šia iniciatyva siekiama prisiminti 1991 metų vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę, prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.

Mokykloje 8.00val. buvo užgesintos šviesos ir uždegta po žvakutę kiekviename lange. Taip pat pakabintos 1991m. sausio 13-osios naktį žuvusiųjų nuotraukos, prie jų uždegta žvakė ir pakabinta trispalė su juodu kaspinu.

 2015_01_13_12015_01_13_2