Šeimų šventė Truskavoje

,,Šeima yra vienintelė tikra sąskaita banke. Jei nepamiršit kasdien jos papildyti meile, švelnumu, ištikimybe ir pasiaukojimu, tai užaugs stebuklingos palūkanos“ (Italų rašytojas Bruno Ferrero).

    Artėjant mokslo metų pabaigai, penktadienį rinkomės į taip laukiamą Šeimų šventę Truskavos pagrindinėje mokykloje. Išpuošėme ne tik mokyklos vidų, bet ir kiemą- šįkart pavasarinė žolė buvo papuošta technologijų mokytojos R. Miliūnienės ir jos ugdytinių gamintais žiedais bei pradinių klasių mokytojų konstruotais vėjų malūnėliais ir paukštukais.

    Šventė prasidėjo Pavasarine muge. Mokiniai, iš kurių aktyviausi buvo pradinukai, pardavinėjo mamų gamintus kepinius, buvo čia ir per technologijų pamokas su mokytoju R. Grigaičiu darytų medinių kaukių ir kitokių darbų. Pradinių klasių mokiniai mokyklos pirmą aukštą papuošė piešiniais šeimos tema, o mokytoja Dž. Ivanauskienė su ugdytiniais antrokais  parodė savo užaugintus  ąžuolėlius iš gilių. Mokyklos antrame aukšte buvo demonstruojamos mokinių sukurtos knygos ir plakatai iš kas mėnesį vykstamų integruotų pamokų.

   Per koncertą mamos, tėčiai, dėdės, tetos bei seneliai džiaugėsi savo vaikučių pasirodymu, čia į sceną lipo jaunieji skaitovai, dainininkai, šokėjai ir gitaristai, vadovaujami nenuilstančių mokytojų J. Stašauskienės, S. Bolisienės, D. Karalienės, A. Kananovičienės. Susirinkusius sveikino ir mokinių taryba, o mokyklos direktorė R. Lemkė išdalino pavasarinių konkursų padėkas ir diplomus. Savo sukurtas eiles apie šeimą skaitė mokytoja E. Petuškienė.

    Į sporto salę rinkomės susipažinti su robotikos būrelio nuveikta veikla. Tokie būreliai vyksta tik dviejose rajono mokyklose. Buvo įdomu stebėti sukonstruotus robotukus, o būrelio vadovė E. Petuškienė dar ir pakomentavo jų atsiradimo istoriją bei pristatė būrelio veiklą. Salėje taip pat veikė spalvų terapijos užsiėmimas su dailės mokytoja R. Miliūniene bei dziudo būrelio parodomoji programa, vadovaujama jaunosios pedagogės E. Butkevičiūtės, ši mokytoja dar ir sušoko su mokytojais, mokiniais ir visais norinčiais smagų šokį.

    Linksmiems sportiniams žaidimams persikėlėme į mokyklos kiemą, kur nenuilstanti mokytoja Ema padėjo mokiniams ir jų tėveliams įveikti įvairias kliūtis ir linksmai praleisti laiką. Šventę baigėme ant grilio keptų dešrelių ir mamos J. Iric virtos košės  skanavimu.

    Už renginį esame dėkingi šventės organizatorei R. Ginaitienei.

   Šventė baigėsi, o mums visiems tapo aišku, kaip svarbu yra kartu bendrauti, švęsti, kurti. Ir tik tvirtai surėmus pečius, galime sau ir kitiems įrodyti, koks darnus ir kūrybiškas kolektyvas esame mes, Truskavos mokyklos mokytojai.

                                         Mokytoja Ligita Zagurskienė

Nuotraukos R. Steponavičienės