Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena baisias rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Veltui nuėjo rusų pastangos įpiršti valdžios leidžiamas knygas, spausdintas rusiškomis raidėmis. Knygnešiai padarė neįkainojamą darbą nešdami lietuviškus leidinius, spausdintus Prūsijoje. Šią dieną nusprendėme paminėti ir mes, mokiniai. Devintokai ir dešimtokai rinkosi į virtualią Literatūrinę viktoriną, kurios metu prisiminėme žymius Lietuvos ir pasaulio rašytojus ir jų knygas, pakartojome įgytas žinias apie literatūros rūšis bei žanrus, plačiau prisilietėme prie tautosakos. Mokiniai buvo labai aktyvūs, iš dešimtokų norisi paminėti Rytį (surinko daugiausiai taškų), Lauryną ir Matą, o iš devintokų – Liną. Džiugu, kad mūsų mokyklos mokiniai žingeidūs ir aktyvūs, kad išbando save įvairiuose konkursuose ir kitokiose veiklose.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ligita Zagurskienė