Stovykla „Atsipūsk 2015“

Truskavos mokyklos pradinukai stovyklavo paprastai, bet ne prastai!

Mūsų, Truskavos pagrindinėje mokykloje, jau tapo tradicija laukt birželio pirmosios savaitės, nes tuomet prasideda vasaros poilsio stovykla. Ir šiais metais birželio 1 – 5 dienomis į stovyklą „Atsipūsk – 2015” pakviesti pradinių klasių mokytojų, rinkosi 1 – 4  klasių mokiniai. Atidarymo metu jie išplukdė stovyklos laivą, žaidė naujame mokyklos stadione, suposi sūpuoklėmis žaidimų aikštelėje, suko galveles prie šaškių lentos, spalvotomis kreidelėmis apipuošė mokyklos kiemą.

Nepamiršome dėmesio skirti ir aplinkos pažinimui. ,,Apsiginklavę“  gaudyklėmis ėjome prie kūdros pasiklausyti triukšmadarių varlių orkestro, bet ne šiaip sau koncerto klausytis , o atlikti užduotį, atskirti žaliųjų ir rudųjų varlių rūšis, pastebėti jų biologinius skirtumus.

Smagu užpelkėjusioje pievoje basomis ,,varlinėti“, bet dar smagiau buvo svečiuotis bendruomenės pirmininkės L. Silevičienės sodyboje. Čia  didžiulį sportinį azartą sukėlė žvejų varžybos. Tą dieną puikiai kibo. Į namus stovyklautojai grįžo pilnais kibirėliais laimikio.

Ypač vaikams patiko siurprizų diena – Vėjo gaudyklė – burbuliatorius. Chemijos mokytojai Linai pasiūlius ypatingą žaidimą, visi su entuziazmu puolė jam ruoštis. Vaikai pasigamino lazdeles, mokytoja pagal specialią technologiją išvirė burbulų skysčio. Buvo taip smagu, kai didžiulis, spalvotas muilo burbulas lyg gyvatė išvingiuodavo kildamas aukštyn. Tuo džiaugėsi ir burbulų pūtikai, ir stebėtojai.

Mokiniai ne tik žaidė ir sportavo. Savo talentus jie galėjo išbandyti ir pasijusti mažomis žvaigždutėmis dainuodami karaokė. O mokytojos Svetlanos pakviesti į pamokėlę „Skambūs gitaros garsai“, vaikai susipažino su muzikos instrumentu, klausėsi mokytojos atliekamų dainų, patys dainavo, improvizavo, inscenizavo. Muzikos pasaulyje laikas neprailgo.

Lankydamiesi Panevėžio rajono Upytės linų muziejuje – malūne, vaikai suprato, kad jų vaikystės vasaros labai skiriasi nuo jų senelių. Jie ne tik išgirdo pasakojimą apie lino kelią, bet ir patys galėjo minti, braukti, šukuoti lino pėdus. Grožėjomės dirbinių iš lino paroda, savo žinias pasitikrinome atpažindami senovinius daiktus. Pasirodo, kad mūsų močiutės dar ne vieną tokį saugo. Atvykę į Pašilių stumbryną, vaikai gėrėjosi stumbrais nuo apžvalgos aikštelės, pasivaikščiojo pažintiniais takais ir stumbryno pavėsinėje, apibendrinę stovyklos veiklą, laimingi grįžo namo.

Savaitė stovykloje baigėsi. Tačiau vaikai su nekantrumu lauks kitos vasaros, naujų įspūdžių.

Stovyklos vadovė S. Bolisienė

Akimirkos iš Stovyklos „Atsipūsk 2015“