Truskavos pradinukų kelionė į Kauną

Gegužės 28 dieną Truskavos pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai vyko į baigiamąją mokslo metų kelionę po Kauno miesto ir jo apylinkių lankytinas vietas. Pasirinktas maršrutas sulaukė didelio mokinių ir tėvelių dėmesio. Pilnas autobusas džiaugsmingai nusiteikusių keliautojų pajudėjo iš mokyklos kiemo.

Pirmoji ,,stotelė“ – Karo muziejus. Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo muziejaus eksponatus, matavosi kareiviškas uniformas, susikaupę prisiminė ,,Lituanicos“ skrydžio istoriją.

Atvykusius į zoologijos sodą maloniai pasitiko gidė-edukologė Erika Bašinskaitė.Ji pakvietusi mus pakeliauti po penkis žemynus, padėjo pažinti retus ir nykstančius gyvūnus. Išgirdome įdomių istorijų apie sodo gyventojus. Galėjome ne tik pamatyti, bet ir rankomis paliesti iguaną, kupranugario vilnos pluoštelį , atpažinti paukščio plunksną. Padėkoję gidei už įdomų pasakojimą patraukėme į Kauno regioninį parką.

Po sočių pietų jaukioje parko pavėsinėje, lydimi regioninio parko direktorės Nijolės Eidukaitienės, patraukėme į Dubravos rezervatinę apyrubę. Daugelis iš mūsų pelkę iš arti matėme pirmą kartą, todėl įdomu buvo klausytis apie aukštapelkės ekosistemą. Įsitraukėme į veiklą gavę užduotį surasti ir atpažinti retuosius augalus. Ypač smagu buvo surasti mažytę, ,,klastūnę“ saulašarę.

Laiko buvo per mažai , noras sužinoti daugiau davė mintį, kad mes dar čia sugrįšime sužinoti paslaptingosios miegapelės istorijos, susipažinti su kitais ypatingais pelkių augalais ir gyvūnais.Tik tai jau bus rudenį.

Paskutinis kelionės taškas – Kadagių slėnis. Džiaugėmės matydami mums neįprastą kraštovaizdį. Įspūdingai atrodė šimtamečiai kadugiai ir įspūdingi Nemuno vingiai. Pažintiniame take palikę paskutinius energijos lašus, pavargę, bet linksmi ir triukšmingi patraukėme namų link. Daugelis užmigę autobuse tikriausiai sapnavo vasarą…

Geros ir prasmingos vasaros!
Mokyklos pradinukių vardu
Mokytoja D.Ivanauskienė.

Išvykos į Kauną akimirkos