Užgavėnių linksmybės

Vasario 9 dienos popietę, pasibaigus pamokoms, visi raguoti, uodeguoti, pradinukai ir priešmokyklinukai, kaukėtos jų mokytojos, būrelis penktokų, susirinkome žiemos iš kiemo varyti – Užgavėnių švęsti.
Šventę pradėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogė J.Stašauskienė, pakviesdama visą persirengėlių būrį aplankyti visas mokyklos patalpas, pasveikinti visus dirbančiuosius su švente ir pakviesti kartu pasilinksminti. Visi smagiai išklegėjome į kiemą, kur žaidėme žaidimus, gąsdinome žiemą garsiais šūksniais, dainavome ir šokome. Kanapinis (Aurelija Riselytė 3 kl.), linksmai pranešė, kad atėjo laikas džiaugtis ir linksmintis, žiemą lauk išvaryti bei pavasarį pasitikti, tačiau jo kalbą be ceremonijų šiurkščiai pertraukė storapilvis Lašininis (Derya Irič, 3 kl.). Lašininis išvardijo visus žiemos privalumus ir pasiūlė Kanapinio neklausyti ir jį patį lauk varyti. Susiginčiję Lašininis ir Kanapinis pradėjo tradicinę kovą, mūšyje su maišais. Permaininga sėkmė lydėjo tai vieną, tai kitą priešininką. Po trumpos ir įnirtingos kovos Lašininis neatsilaikė. Laimėjo Kanapinis – pavasario pranašas.
Pasibaigus kovai, visi persirengėliai apjuosė laužavietę ir linksmai dainuodami Užgavėnių dainas, sukosi ratelyje. Prisilinksminę – prisišokę ir prisidainavę – persirengėliai sutarė lauže kartu su More sudeginti savo ,,ožiukus“, nelaimes, baimes ir nesėkmes. Padegėme Morę, taip simboliškai supleškindami visa, kas bloga. Kadangi kieme sniego nė lašo, surengti tradicinių rogių lenktynių negalėjome, tai patraukėme mokyklon, ragauti arbatos ir blynų su uogiene. Oi, kaip skanu buvo!!!
p.s. Dėkojame technologijų mokytojai R.Miliūnienei už pagalbą organizuojant šventę.

Pradinių kl .mokyt. D.Ivanauskienė