Vasario 16-osios minėjimas

Truskavos pagrindinė mokykla prisijungė prie Lietuvos jaunimo Ramuva   pilietiškumo iniciatyvos „Amžinoji ugnis“, kuri skirta vasario 16-ąją paminėti.

Vasario 12 dieną į mokyklą rinkomės  su lietuviška atributika – trispalvė, Vytis, Gedimino stulpai (marškinėliai, ženklelis su trispalve, šalikas, trispalvės spalvos rūbuose).  II aušto foje vyko mūsų mokinių patriotinių dainų renginys ,,Dainuoju Lietuvai!“

Mokyklos kieme  visi kartu atlikome sutartinę „Dijūta kalnali“, siekdami atgaivinti seną lietuvių tradiciją. Senovėje lietuviai dainuodavo šią sutartinę ant piliakalnių, kalnų, juos pagerbdami, todėl lygiai taip pat kaip prieš daugelį amžių pagerbėme Lietuvos valstybę.

Paminėjome vasario 16-ąją kitaip – sukūrėme vieningą visos Lietuvos sutartinę bei dar kartą įrodėme, kad nuo seno esame dainų tauta!

 

no images were found