Vasaros stovykla ,,Atsipūsk-2017“

     Birželio pirmą savaitę į mokyklą susirinko mažieji stovyklautojai. Atidarymo metu kartu su muzikos mokytoja S.Bolisiene mokiniai kūrė stovyklos himną, sudarė bendrą stovyklos veiklos lūkesčių planą. Žaidė sportinius žaidimus mokyklos stadione, puikiai leido laiką, žaisdami stalo žaidimus.

      Antrą dieną skyrėme dėmesį savo krašto istorijai. Kartu su mokytoja R.Šilkaitiene apsilankėme Ančiškių kaime. Mokytoja vaikus supažindino su šio kaimo istorija, aplankėme Ančiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią, kapinaites ir išlikusias Ančiškių ir Aukštadvario dvarvietes.

       Trečią dieną lydimi mokytojos R.Šilkaitienės,  susipažinome su  Pavermenio dvaro ansambliu ir jo istorija. Keliavome  į Truskavos miestelį ir, klausydami išsamaus pasakojimo, prisilietėme prie miestelio įkūrimo istorijos. Aplankėme nusipelniusių Truskavai žmonių amžinojo poilsio vietas. Grožėdamiesi aplinka, valandėlei prisėdome Truskavos miestelio parkelyje.

         Ketvirtą dieną skyrėme  saugiam elgesiui vasaros metu aptarti. Stovyklautojai  susitiko su sveikatos priežiūros specialiste K.Bartašiūte. Užsiėmimo metu mokiniai aptarė  vasarą tykančius pavojus. Sveikatos specialistė praktiškai demonstravo vaikams, kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą žmogui, kuris neteko sąmonės; kaip teisingai tvarstyti žaizdas ir sustabdyti kraujavimą; taip pat ką daryti, jei žmogus pradėjo springti, jam įgėlė bitė ar įsisiurbė erkė. Stebint specialistei, stovyklautojai patys bandė atlikti gaivinimą naudodami manekeną, tvarstė žaizdas, suteikė pagalbą draugui, kurį ištiko saulės smūgis, lūžo ranka…  Laikydamiesi tradicijos ir stovyklos plano aplankyti kaimus, kuriuose gyvena mūsų draugai, mokykliniu autobusu patraukėme link Petkūnų kaimo… Ir nesvarbu, kad pliaupė lietus, kelionė visiems neprailgo.

          Penktą, paskutinę stovyklos dieną praleidome gamtoje. Iš gamtinės medžiagos kūrėme mandalas, kartu su biologijos mokytoja J.Varniene tyrinėjome pievos florą ir fauną, su mokytojomis L.Barkauskiene, J.Stašauskiene, D.Ivanauskiene, S.Bolisiene mokiniai žaidė judriuosius žaidimus, minė mįsles, dainavo dainas. Aptarę visos stovyklos veiklą, pasidalinę įspūdžiais, smagiai  sudainavę stovyklos himną, atsisveikinome iki kitos vasaros…

                                                             Stovyklos   vadovė   mokytoja   A. Kananovičienė

no images were found