Virtuali literatūros – istorijos pamoka muziejuje

Dešimtokai per literatūros pamokas skaito ir nagrinėja žydų rašytojo Icchoko Mero romaną ,,Lygiosios trunka akimirką“. Tai kūrinys apie žydų genocidą, o veiksmas vyksta Antrojo pasaulinio karo metu Vilniaus gete. Pamokų paįvairinimui ir žinių pagilinimui sugalvojome suorganizuoti virtualią pamoką su Kėdainių Daugiakultūrio centro vadove istorijos eksperte Audrone Pečiulyte. Per pamoką klausėmės lektorės pasakojimų apie holokaustą, atsakėme į įdomiai pateiktus klausimus. Antroje pamokos dalyje žiūrėjome filmuką ir jį aptarėme. Štai kelių dešimtokų nuomonės apie šią netradicinę pamoką.

Rytis:,, Man ši pamoka tikrai patiko. Išgirdau daug naujos informacijos. Sužinojau daug dalykų apie tai, kaip buvo žiauriai žudomi ar kitaip fiziškai naikinami žydai, koks buvo baisus elgesys su jais. Iš žydų buvo atimtas net vardas ar teisė vadinti save žmogumi. Kai kurie faktai tiesiog nesuvokiami.“

Akvilė:,, Ši literatūros pamoka man labai patiko, nes iš jos sužinojau daug naujo. Per šią pamoką mums pasakojo apie žydus bei jų naikinimą. Buvo labai įdomu, sužinojau daug nežinomų faktų. Labiausiai įsiminė ir sukrėtė tas faktas, jog iš nukirptų žydų plaukų gamindavo rūbus kareiviams. Ši istorija yra tragiška, manau, kiekvienas turėtų susipažinti su tuo, nes tai tema, verta mūsų dėmesio.“

Ugnė:,, Mano nuomone, tai labai siaubingi įvykiai, kurių niekam nesiūlyčiau patirti. Žydai  buvo naikinami labai sparčiai ,bet ne tik juos nunuodydavo, o dar ir atimdavo daiktus bei labiausiai sukrečiantis faktas, jog nuskusdavo plaukus ir iš jų gamindavo įvairius gaminius. Tad tikrai verta domėtis ir sužinoti apie tai, kas buvo,  kad pas mus tai nepasikartotų.“

                                  Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ligita Zagurskienė