Žiemos orientacinis pėsčiųjų žygis „Vyčio apygardos partizanų takais“

      Gruodžio 2 dieną jungtinė Kėdainių rajono Truskavos ir Panevėžio rajono Žibartonių pagrindinių mokyklų mokinių komanda, dalyvavo žiemos orientaciniame pėsčiųjų žygyje „Vyčio apygardos partizanų takais“. Žygis vyko Panevėžio rajone, Krekenavos apylinkėse. VšĮ „Patriotai“ kasmet organizuoja žygius partizanų apygardose visoje Lietuvoje.

     Šių žygių tikslai ir uždaviniai:
• Pagerbti apygardos ir visos Lietuvos žuvusius regzistencinės kovos dalyvius.
• Skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei, prisiminant jos kovą už laisvę ir nepriklausomybę.
• Ugdyti ištvermę, tobulinti topografines žinias.
• Įtraukti į šį žygį kuo daugiau Lietuvos piliečių bei jaunimo organizacijų.
• Susipažinti su atmintinomis partizanų apygardų vietomis.

   Mokiniai įveikė 35 kilometrų distanciją. Susipažinome su šio krašto partizaninės kovos istorija. Grožėjomės Krekenavos regioninio parko gamta, išplėtėme draugų ratą. Dėkojame organizatoriams už puikiai suorganizuotą žygį, už daugybę gerų įspūdžių ir nekantriai laukiame susitikimų naujuose žygiuose .

                                                                       Istorijos mokytojas Dainius Drumžlys

no images were found